fbpx
(+372) 50 89 558 info@telgiekspert.ee

Hooldus

Tuues ise kõik pop up telgid maale, saame tagada nende kvaliteedi.

Tagamaks toodete pikaajalise kasutuse, tuleks jälgida toode paigaldus kasutus ja hooldusjuhendit. Enne telgi kasutamisele võtmist, soovitame kasutamisjuhendiga tutvuda.

1.Asetage telk keset soovitud ala. Võtke telgi jalgadest kinni ja tõstke see õhku. Astuge taha poole ja tõmmake kätega telgi jalgu laiemaks.

2.Asetage katus raami peale. Sättige katuse nurkades olevad takjapaelad telgi raami nurkades olevate takjapaeltega kohakuti.

3.Tõstke telk üles, võtke kinni raami vastaspooltelt. Astuge tahapoole kuni telk on tervenisti avanenud. Ettevaatust, et te ei jätaks sõrmi avaneva raami vahele! (3×4,5m või suuremat telki püstitades minge telgi otstesse. Kui telk on peaaegu avanenud, tõstke telk raami keskelt õhku, raputage ja telk avaneb peaaegu täielikult.)

4.Voltige katusekanga nurgad pooleks. Võtke vasaku käega raami nurga ülemisest osast kinni, paremakäega raamist endast ning Iükake nurgad üles kuni lukustusnupud liiguvad vastavatesse aukudesse. Võite ka astuda jala alumisele äärele ja tõsta mehhanismi kahe käega (see võib olla vajalik, telgi esmakordsetel kasutamistel)

5.Tõmmake jalgade sees olevad pikendused alla, kuni lukustusmehhanism Iiigub paika jalgades olevatesse aukudesse. Kui lukustusmehhanism ei lähe paika, tõstke lukustusnuppu sõrmega. Võite ka raputada telgi jalga.

6.Voltige katusekanga nurgad tagasi. Asetage telk soovitud kõrgusele kasutades vastavaid auke jalgade alaosas. Kinnitage telk maasse vaiade ja kinnitusköitega.

TELGI KOKKUPANEMINE

1.Voltige katusekanga nurgad pooleks. Astuge telgi jalale, vabastage nurkade lukustusmehhanism tõstes ühe käega raami üles ja samaaegselt tõmmates lukustusnuppu. Ettevaatust, et te ei jätaks sõrmi vahele!

2.Tõmmake jala lukustusnuppu ja Iükake jalgade pikendused sisse.

3.Võtke telgi raami vastaspooltelt kinni. Raputage pisut ning astuge teineteisele lähemale kuni telk on 3/4 kokku läinud. Võtke jalgadest kinni ja Iükake telk kokku. Ettevaatust sõrmedega!

4.Eemaldage katus raamilt ning vajadusel puhastage.

PESEMISJUHEND

Telgi puhastamiseks kasutage kergetoimelist seepi (mitte plekieemaldusvahendit) ja rohkelt vett. Laske kangastel ära kuivada enne kui need kokku pakite.

Mitte pesta masinas.

OLULINE INFO

 • Telk kuivatada enne kokku panemist. Hoidke telki kuivas ruumis
 • Vaadake üle telgi mutrid ja poldid ning vajadusel keerake neid tugevamalt kinni
 • Kui raam tundub jäik, keerake mutrite pinget vähemaks
 • Kinnitage telk vaiade ja nööridega maa külge
 • Ärge kasutage telki paduvihma ajal, suure tuule ega tormiga
 • Telki ei soovitada kasutada ka tugeva lumesaju ega suurte miinuskraadidega. Ettevaatust üllatavate tuule-iilidega!
 • Pop up telk on mõeldud ajutiseks kasutamiseks. Telki ei soovitata jätta püsti pikaks ajaks
 • Ettevaatust, et te ei jätaks oma sõrmi raami vahele
 • Telgi raam on raske, olge ettevaatlik seljaga, eriti, kui püstitate telki üksinda
 • Ärge ronige telgi raami otsa
 • Ärge kasutage telki tule läheduses. Varuge vajaminevad kustutamisvahendid kui nt. valmistate süüa katuse all
 • Kui kasutate telki messil vm üritusel, uurige sündmuse korraldajalt, kas telk vastab antud ürituse tuleohutuseeskirjadele
 • Säilitage antud juhend tulevikuks